Mobil 10 NİSAN 2009 / 09:04

"Ön Büro ve Fidelio - OPERA" eğitimleri başlıyor

Doğuş Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde başlayacak eğitime bir otelin ön bürosunda çalışmak isteyen öğrenci, mezun ya da çalışanların katılması hedefleniyor.

Doğuş Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde başlayacak eğitime bir otelin ön bürosunda çalışmak isteyen öğrenci, mezun ya da çalışanların katılması hedefleniyor.20 yıldır konuk ağırlama sektörüne yazılım ve donanım çözümleri desteği veren Protel'in Doğuş Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştireceği "Otel İşletmelerinde Ön Büro ve Fidelio - OPERA" eğitim programı 21 Nisan 2009 tarihinde başlıyor. İçeriği ve uygulama biçimiyle sektörde bir ilk olan bu eğitim programı, bir otelin ön bürosunda çalışmak isteyen öğrenci, mezun ya da çalışanları hedefliyor.


Doğuş Üniversitesi'nde gerçekleşecek olan "Otel İşletmelerinde Ön Büro ve Fidelio - OPERA" eğitim programına katılacakların en az lise mezunu olması gerekiyor. Eğitim programında kullanılan yazılımların dili İngilizce olduğundan, bir bilgisayar programının komut ve içeriğini takip edebilecek, program menülerini anlayabilecek seviyede İngilizce bilgisi de gerekiyor. Katılım ücretinin 600 TL olduğu eğitime katılacak olanlarda Fidelio - OPERA bilgisi aranmıyor.


"Otel İşletmelerinde Ön Büro ve Fidelio - OPERA" eğitim programında, konaklama işletmelerinde bulunan ön büro bölümünün işlevi, çalışma biçimi, günlük, haftalık ve dönemlik yapılması gereken işler ve nasıl yapılacağı gibi konularda katılımcılara ayrıntılı bilgi aktarılacak. Konaklama tesisinde bulunan diğer bölümler ve konuklarla olan ilişkilerin önemi de katılımcılara verilecek eğitimin içeriğinde yer alıyor.


Eğitim programına başvuru için www.dogus.edu.tr/sem adresi ziyaret edilebilir.