Mobil 06 EYLÜL 2012 / 10:25

Nokia Windows Phone 8 özellikli telefonlarını tanıttı

Nokia Windows Phone 8 özellikli telefonlarını tanıttı

Nokia, dün düzenlediği toplantıyla Windows Phone 8 özellikli yeni Lumia serisi cihazların tanıtımını gerçekleştirdi.Tanıtılan Windows Phone 8 özellikli Lumia serisi cihazlar, PureView kamera teknolojisi, yeni navigasyon sistemi ve kablosuz şarj özellikleriyle kullanıcılarına pek çok yeniliği sunuyor.

Yeni serinin amiral gemisi olan Lumia 920, PureView teknolojisinin en güncel versiyonunu içeriyor. Cihaz, gelişmiş değişken odaklı mercek teknolojisini kullanan kamerasıyla flşa kullanıma gerek duymadan 5 kat daha fazla ışık alabiliyor. Bu sayede hem geceleri hem de iç mekânlarda parlak fotoğraflar ve videolar çekmeyi mümkün kılıyor. Aynı zamanda fotoğraf çekerken el titremesi probleminin yarattığı etkiyi gideriyor.

Cihaz bunun yanı sıra şirketin konum bazlı özelliklerine bir yenisini daha ekleyerek "City Lens" uygulamasıyla birlikte geliyor. Bu sayede şehrin bir sokağına ya da binasına kamerayı doğrultarak restoranlar, mağazalar ve oteller hakkında bilgilerin kullanıcıların önünde açılmasını sağlayabiliyor. Uygulama, harita görünümü be artırılmış gerçeklik görünümü arasında geçiş yapmayı kolaylaştırarak kullanıcıların yönlerini ve aradıklarını bulmalarını kolaylaştıran "Haritalar" özelliğini de getiriyor.

Cihaz, Nokia'nın şu ana kadar ürettiği en büyük pile sahip olmasının yanı sıra  kablosuz şarj olma özelliğiyle kullanıcıların günlük hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.Nokia Lumia 820

Üst seviye Lumia akıllı telefonlarla aynı tek parça görünüme ve en son teknolojiye sahip olan cihaz, değiştirilebilir kapak tasarımıyla birlikte geliyor. Kullanıcılar, değiştirilebilir kapaklar sayesinde pek çok renk arasından tercih yapabilecekleri gibi telefonlarını kablosuz olarak da şarj edebilecekler.

Kablosuz şarj aksesuarları

Nokia aynı zamanda kablosuz şarj aksesuarlarını ve bu teknolojiyi beraber kullanacağı bir dizi ortaklığı da eşzamanlı olarak duyurdu. JBL’nin tanıttığı retro tarzda, kaliteli sese ve kablosuz şarj istasyonuna sahip JBL PowerUp hoparlörle birlikte Fatboy şarj minderi de şarj sürecini eğlenceli hale getiriyor.

Kablosuz şarjı ev ve ofis dışına taşımak isteyen şirket, bu yönde anlaşmalar da imzalıyor. Şirket, Londra Heathrow Havaalanı Clubhouse Lounge salonları ve Coffee Bean & Tea Leaf mağazalarında bazı masalara kablosuz şarj üniteleri koyulması için Virgin Atlantic ile anlaştı.Windows Phone 8 Destekli

Windows Phone 8, kişisel öncelikleri yansıtmak üzere daha kolay ayarlanabilen başlangıç ekranıyla ve en önemli güncellemeleri gerçek zamanlı veren animasyonlu Live Tiles ile daha kişisel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Windows Phone 8 akıllı telefonlar, Windows 8 tabanlı PCler, tabletler veya Xbox ile içerikleri senkronize edebilme özelliğiyle dosya, müzik, fotoğraf veya videoların en uygun erişim yolunun seçilebilmesine olanak tanıyor. Daha hızlı ve güvenli tarama yapan Internet Explorer 10’a ve Microsoft Office uygulamalarına sahip Windows Phone 8, kullanıcıların işlerini kolaylaştırmayı vadediyor.

Nokia Lumia 920’nin renk seçenekleri arasında sarı, kırmızı, gri, beyaz ve siyah bulunuyor. Nokia Lumia 820 ise kırmızı, sarı, gri, mavi, mor, beyaz ve siyah renklerle kullanıcılarla buluşacak. Her iki cihazın da yıl sonuna doğru belirlenen pazarlarda satışa sunulması beklenirken, satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Teknik Özellikler


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun