Mobil 13 NİSAN 2012 / 16:45

Nokia tahtını Samsung’a mı bırakıyor?

Nokia'nın tahtına kim oturacak?

Cep telefonu pazarının 14 yıllık hakimi sonunda değişebilir. Tabii Samsung bu çeyrekte Nokia’dan 5 milyon daha fazla cihaz satarsa… Bundan 14 yıl önce, 1988 yılında Motorola’yı geride bırakarak zirveye oturan Nokia, akıllı telefon savaşlarının başlamasına kadar sürdürdüğü kararlılığı tartışmalı hale getirdi. The Sydney Morning Herald’da yer alan bir habere göre, bu çeyrekte 88 milyon cihaz satması beklenen Samsung, bunu gerçekleştirebilirse Nokia’yı geride bırakmış olacak.

Galaxy ailesiyle atılım yapan Samsung, çeyrekte 83 milyonluk satışı gören Nokia’yı geride bırakacak gibi duruyor. Diğer taraftan Windows işletim sistemli telefonlarını piyasaya süren şirket bu alanda kaybettiği kanı kazanmak için işe asılmış durumda.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun