Mobil 25 ARALIK 2012 / 11:57

Nokia tablet 10.1 inçlik ekranla geliyor

Nokia tablet 10.1 inçlik ekranla geliyor

Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen Nokia tabletle ilgili her geçen gün yeni ayrıntılar ortaya çıkarken, şirket yeni tabletiyle birlikte Apple'ın pazardaki payını kırmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde yıllardır zirvede bulunduğu telefon pazarında Samsung’un gerisine düşen Nokia, Windows 8 işletim sistemine sahip cihazlarla hem telefon pazarındaki koltuğunu tekrar kazanmak, hem de Apple’ın tablet alanındaki hegemonyasını kırmak istiyor. Lumia serisinin ardından, Şubat ayında pazara tablet sunmaya hazırlanan şirket, 10.1 inçlik tabletle oldukça iddialı görünüyor.

Mobil Dünya Kongresi’nde görüceye çıkacak olan Windows RT tabanlı tablet, yardımcı güç kaynağı olarak çalışacak özel bir klavye koruyucusuna sahip. HDMI ve USB girişleri de bulunan tablet, kullanıcılarına 10.1 inç ekran genişliği sunacak. Bunun yanı sıra yedek güç kaynağı bulunan bu klavye koruması, tablet için bir destek olarak kullanılmasının yanında aletin bir kitap gibi gözükmesini de sağlıyor.

Nokia’nın Lumia hamlesinin ardından piyasaya sunmaya hazırlandığı bu tabletle birlikte tablet pazarındaki rekabet iyice kızışacak gibi görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun