Mobil 25 ARALIK 2012 / 11:57

Nokia tablet 10.1 inçlik ekranla geliyor

Nokia tablet 10.1 inçlik ekranla geliyor

Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen Nokia tabletle ilgili her geçen gün yeni ayrıntılar ortaya çıkarken, şirket yeni tabletiyle birlikte Apple'ın pazardaki payını kırmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde yıllardır zirvede bulunduğu telefon pazarında Samsung’un gerisine düşen Nokia, Windows 8 işletim sistemine sahip cihazlarla hem telefon pazarındaki koltuğunu tekrar kazanmak, hem de Apple’ın tablet alanındaki hegemonyasını kırmak istiyor. Lumia serisinin ardından, Şubat ayında pazara tablet sunmaya hazırlanan şirket, 10.1 inçlik tabletle oldukça iddialı görünüyor.

Mobil Dünya Kongresi’nde görüceye çıkacak olan Windows RT tabanlı tablet, yardımcı güç kaynağı olarak çalışacak özel bir klavye koruyucusuna sahip. HDMI ve USB girişleri de bulunan tablet, kullanıcılarına 10.1 inç ekran genişliği sunacak. Bunun yanı sıra yedek güç kaynağı bulunan bu klavye koruması, tablet için bir destek olarak kullanılmasının yanında aletin bir kitap gibi gözükmesini de sağlıyor.

Nokia’nın Lumia hamlesinin ardından piyasaya sunmaya hazırlandığı bu tabletle birlikte tablet pazarındaki rekabet iyice kızışacak gibi görünüyor.