Mobil 07 EYLÜL 2011 / 17:31

Nokia'nın yeni melodisini bulan 10 bin dolar ödül kazanacak

Nokia melodisini siz yaratın

Nokia tüm kullanıcılarını meşhur Nokia melodisini baştan yaratmaya davet ediyor. Kazanan melodi 2012’de piyasaya sürülecek belirli modellerin, yani yaklaşık 100 milyon telefonun melodisi olacak. Seçilen melodinin yaratıcısı 10 bin dolarlık para ödülü kazanacak.Nokia yeni modellerinde kullanacağı melodisini kullanıcılarla birlikte oluşturup seçecek. Herkesin yaratıcılığını kullanarak katılabileceği dünya çapındaki yarışmada, yeni geliştirilen Nokia melodilerini http://nokiatune.audiodraft.com adresinde oylamaya sunarak yarışmaya katılmak, melodileri dinlemek ve oylamak mümkün.

Nokia’nın ünlü melodisinin kaynağı, Spaniard Francisco Tárrega’nın (1852-1909) “Grand Vals” adlı bestesi olmuştu. Melodi ilk kez 1994’te Nokia’nın 2100 serisi telefonları ile cep telefonu dünyasıyla tanışmıştı. Nokia kullanıcılarıyla ilk buluştuğu günden beri melodi, dünyanın en sık çalınan müziklerinden biri oldu ve milyonlarca Nokia telefonun melodisi halini aldı. Nokia melodisinin dünya çapında her gün bir milyardan fazla kez dinlendiği tahmin ediliyor.

İçinizdeki müzisyeni ortaya çıkarın

Nokia, ses tasarımcılarından oluşan dünya çapındaki topluluk AudioDraft ile birlikte düzenlenen yarışmayla en yeni, orijinal ve yaratıcı ama aynı zamanda Nokia kimliğini koruyan melodiyi seçmeyi hedefliyor. Yarışmada katılımcılar hem eski hem yeni Nokia melodilerinin yanı sıra kendi oluşturdukları parçaları, sesleri ve aranjmanları kullanabilecek. Yarışmaya katılacak olan melodilerin en çok 30 saniye uzunluğunda olması gerekiyor. Son katılım tarihi 2 Ekim 2011.

Ödüller

Kazanan melodi şirketin 2012’de piyasaya süreceği ürün portföyündeki belirli modellerin, yani yaklaşık 100 milyon telefonun melodisi olacak. Aynı zamanda kazanan melodi, Nokia Mağaza’da ve Nokia’nın marka blogu Brand Book’ta yer alacak. Seçilen melodinin yaratıcısı 10 bin dolarlık ödüle de hak kazanacak. İlk beşe giren melodilerin yaratıcılarına ise biner dolar para ödülü verilecek ve melodileri Nokia Mağaza’ya yüklenecek.

Coca Cola'nın reklamını hatırlamak keyifli olabilir.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RY1pcizCKT8[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun