Mobil 13 HAZİRAN 2012 / 17:45

Nokia mobil internete geçişi hızlandırıyor

Nokia, Ekim 2011'de tanıttığı Asha ailesine iki yeni telefon modeli daha ekledi. Asha 306 ve Asha 311, tümüyle baştan tasarlanmış dokunmatik kullanıcı arayüzünü, amaca uygun dijital tasarım yeniliklerinin yanı sıra Nokia’nın geleneksel kullanım kolaylığıyla harmanlayarak sunuyor. Her iki telefonda veri tüketimini yüzde 90'a kadar azaltmak için Nokia bulut teknolojisini kullanan 2.0 sürümüne sahip ve bu sayede kullanıcılar internete daha hızlı ve ucuz ulaşabilme imkanına sahip olabiliyorlar. Seri, internet siteleri, bulut destekli olmayan tarayıcılara göre daha hızlı bir kullanım deneyimi vadederken, bu sayede şu ana dek uygulama geliştiriciler ve tüketiciler arasında da olumlu yankı buldu. Bu olumlu hava rakamlara da yansırken, Nokia Mağaza üzerinden indirilen uygulama sayısı 5 milyarı aşmış durumda.

Her iki cihazda, kullanıcılarına verimli bir internet kullanımını vadederken, işin eğlence tarafını da unutmamış. Kullanıcılar ücretsiz olarak indirebilecekleri 40 adet EA oyunundan oluşan bir paketle, cihazlarıyla oyun deneyimi yaşama şansına da sahipler. Nokia Asha 311’de ayrıca, telefona önceden yüklenmiş 15 seviyeli Angry Birds de bulunuyor.

Asha 311 ve  Asha 306

Cihazlara değinirsek, Nokia Asha 311 kullanıcılarına hızlı ve hassas kapasitif dokunmatik ekranlı bir kullanım sunuyor. 1GHz işlemciyle çalışan cihaz, rengarenk ve çizilmeye dayanıklı polarize filtre kaplı kapasitif ekranıyla da dikkat çekiyor.

Nokia 306'ysa, bugüne kadar Nokia tarafından üretilen en hesaplı Wi-Fi telefon olma özelliğini taşıyor. 311'de olduğu gibi renkli bir tasarıma sahip olan cihaz, kullanıcıların hareket halindeyken de bağlantılı kalmalarını sağlayan WLAN bağlantı özelliği içeriyor.

Her iki cihazın da 2012 üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenirken, Asha 306'nın 68 euro, Asha 311'inse 92 euro satış fiyatına sahip olması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun