Mobil 06 TEMMUZ 2012 / 09:00

Nokia Lumia serisi Türkiye pazarına Windows 8 ile girecek

Nokia Lumia serisi Türkiye'ye Windows 8 ile girecek

Nokia Türkiye Ülke Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, Nokia'nın Türkiye'de Windows Phone 7 işletim sistemiyle çalışan Lumia serisini es geçerek doğrudan Windows 8 destekli telefonlarla giriş yapacağını açıkladı.Bundan birkaç hafta önce Microsoft Windows 8 işletim sisteminin mevcut Windows Phone 7 işletim sistemini taşıyan ürünlerle uyumlu olmayacağını açıklamış, bu da Windows Phone 7 işletim sistemiyle çalışan mevcut Lumia serisi telefonlarla ilgili soru işaretlerine neden olmuştu.

Nokia CEO'su Steven Elop, bu seriye dahil telefonlar için yayınlanacak Windows Phone 7.8 güncellemesinin Windows 8 ile gelecek bazı fonksiyonları bu modellere da taşıyacağını açıklamasına rağmen, bu açıklama kullanıcıların içine tam anlamıyla su serpmeye yetmemişti.

Nokia 808 PureView modelinin tanıtımı için Kapadokya'da gazetecileri ağırlayan Nokia Türkiye Ülke  Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, diğer ülkelerde bir süredir satılmasına rağmen Microsoft tarafındaki işletim sistemi yerelleştirmeleri nedeniyle Türkiye'de çıkışı geciken Lumia serisinin Windows 8 ile birlikte geleceğinin müjdesini verdi.

Diğer bir deyimle, Windows Phone 7 işletim sistemine sahip Lumia ürünleri Türkiye'ye gelmeyecek. Böylece Türkiye'deki kullanıcıların aklında güncellemeye dair bir soru işareti kalmayacak.

Türkiye'de Lumia serisini mevcut İngilizce dil desteğiyle çıkarmayı çok düşündüklerini, ancak Türkçe dil desteği olmadan telefonu piyasaya çıkarmanın çok da anlamlı olmayacağına karar verdiklerini söyledi.

Windows 8 destekli Nokia'ların Windows 8 lansmanıyla birlikte 2012 sonbahar aylarında Türkiye'de satışa sunulması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun