Mobil 06 ARALIK 2012 / 12:00

Nokia Lumia ailesinin yeni üyesi 620'yi tanıttı

Nokia Lumia ailesinin yeni üyesi 620'yi tanıttı

Nokia'nın Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefon ailesinin yeni üyesi Nokia Lumia 620, kompakt tasarımı ve değiştirilebilir kapakların yanı sıra çift katmanlı bir renk çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Amiral gemisi Nokia Lumia 920 ile orta-seviye Nokia Lumia 820’nin yanında yer alan Nokia Lumia 620, 5 megapiksel ana kamerası ve VGA ön yüz kamerasıyla istenmeyen objeleri kareden silmeye bile yardım ederek çoklu görüntüleri kullanırken, Sinemagraf lensi sabit fotoğraflara basit animasyonlar eklemeyi mümkün kılıyor.

Cihaz, gelişmiş Nokia konumlama özellikleri, Nokia Bilen Göz’ün yanı sıra Nokia Haritalar, Nokia Sürüş ve Nokia Transport dahil olmak üzere bir dizi kapsamlı navigasyon deneyimi de içeriyor. Nokia Bilen Göz, kamera vizöründen bakarken binalardan görünmeyen civardaki mekanlar hakkında bilgi görüntülemek için Nokia LiveSight artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor.

Nokia Akıllı Cihazlar Başkan Yardımcısı Jo Harlow konuyla ilgili şöyle konuştu,
“Yeni kullanıcılara ve pazarlara ulaşma stratejimizi uygulamaya devam ediyoruz. Yenilikçi tasarımı, son teknoloji Windows Phone 8 yazılımı ve Nokia’nın geniş özellik ve uygulama yelpazesi ile Nokia Lumia 620, bu fiyata alınabilecek son derece rekabetçi bir akıllı telefon”Windows Phone 8 ile çalışan Lumia 620, daha kişisel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Kolaylıkla özelleştirilebilir Canlı Kutucuklar, Windows Phone Başlangıç Ekranı’nı kişiselleştirmeyi kolaylaştırıyor. People Hub, çoklu rehberlerden ve sosyal ağlardan tek bir kontakt veritabanı oluşturabiliyor; sohbet başlatmayı, arkadaşların içeriklerini, tweet’lerini ve fotoğraflarını görmeyi ve hatta paylaşım için gruplar ya da özel odalar kurmayı kolaylaştırıyor. Windows Phone 8 ayrıca Microsoft Office’i, Xbox Live’ı, 7 GB’lık SkyDrive bulut depolama alanını ücretsiz veriyor ve Internet Explorer 10’da daha güvenli, hızlı gezinmeyi sağlıyor.

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Qualcomm Avrupa Başkanı Enrico Salvatori konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Kullanıcılar, Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip bir mobil cihaz seçtiklerinde, sevdikleri daha çok şeyi yapabiliyorlar. Snapdragon S4 Plus işlemci, Nokia Lumia 620’nin kalbi; çoklu-görevleri yapabilmeyi, HD yayını ve süper-hızlı biçimde içerik paylaşmayı mümkün kılıyor”

Misket limonu yeşili, turuncu, pembe, sarı, açık mavi, beyaz ve siyah dahil olmak üzere geniş bir renk çeşitliliğiyle gelecek ve doğrudan kutusundan değiştirilebilir yedek kapaklar çıkacak. Yurtdışı fiyatı 249 dolar olan Nokia Lumia 620’nin 2013’ün ilk aylarında Türkiye’de satışa çıkması planlanıyor.

Nokia Lumia 620


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun