Mobil 16 KASIM 2012 / 16:19

Nokia Lumia 920 Microsoft Bilişim Zirvesi’nde tanıtıldı

Bu sene dördüncüsü gerçekleşen Microsoft Bilişim Zirvesi 2012’de Windows Phone 8 işletim sistemli Nokia Lumia 920 kullanıcıların beğenisine sunuldu. 

15 Kasım 2012 tarihlerinde Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşen zirvede, KOBİ'ler, iş ortakları, yazılım geliştiriciler ve bilgi teknolojisi uzmanlarıyla bilişimde çok sesliliğin daha rahat yönetilebilmesi için geliştirilen yeni çözümler paylaşılırken, etkinlikte tanıtılan Nokia Lumia 920 büyük sükse yaptı.

Sarı, kırmızı, beyaz ve siyah olmak üzere farklı renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek akıllı telefon PureView görüntü teknolojisi, yeni navigasyon deneyimi ve entegre Qi kablosuz şarj özellikleriyle kullanıcıları pek çok ilkle tanıştıracak.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, Microsoft ile ortak vizyonları doğrultusunda yeni bir akıllı telefon deneyimi yaratma stratejilerini Windows Phone ekosistemine kaydırdıklarını söyledi. İcan, şirket olarak yalnızca 6 ay içinde pazara sundukları iki Nokia akıllı telefonun kısa sürede başarılı olduğunu ifade etti.  Nokia Lumia 920'nin de bu işbirliğinin en iyi örneklerinden biri olduğunu dile getiren İcan, bu ürünü de işortakları Microsoft’un Bilişim Zirvesi’nde kullanıcılarıyla buluşturmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

19 Kasım’da 1649 lira fiyatla satışa sunulacak olan Windows Phone 8 işletim sistemli Nokia Lumia 920 için ön siparişler halen devam ediyor.