Mobil 15 MART 2012 / 18:50

Nokia kendi tabletiyle meşgul

Nokia tasarım şefi Makro Ahtisaari, zamanının büyük bir bölümünü yeni bir tablet yaratmakla geçiriyor.Reuters’in, Ahtisaari’nin bir Finlandiya gazetesindeki röportajına dayanak verdiği habere göre, bu yeni tablet iPad ve benzerlerinin karşısında durmaya çabalayacak.

Nokia’nın CEO’su Stephen Elop da, tablet kategorisinin kendileri için çok ilginç olduğunu belirtmesine rağmen, Apple’ın iPad’inin egemenliğine karşı mücadele eden sayısız rakip karşısında farklı bir yaklaşımla pazarda yer almak gerektiğinin altını çizmişti.

Bir şirket sözcüsü de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada tablet pazarını izlemeye devam ettiklerini, ama spesifik bir açıklama yapmanın zamanı olmadığını bildirmişti. Genel beklenti ise; Nokia’nın Microsoft’un Windows 8 yazılımı kullanan kendi tabletini bu yılın ilerleyen dönemlerinde pazara sunması yönünde.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun