Mobil 04 EKİM 2012 / 10:42

Nokia kendi mobil tarayıcısını Windows Phone’lara yerleştirdi

Nokia kendi mobil tarayıcısını Windows'a yerleştirdi

Lumia serisi ile çıkış arayan Nokia, Windows Phone’a veriyi sıkıştıran tarayıcısı Xpress’i yerleştirdi. Ayrıca şirket reklam filmleriyle şimdiden iPhone’u sıkıştırmaya başladı.The Wired tarafından yapılan ankette iPhone 5, Galaxy S3 gibi rakiplerinin açık ara önünde “en fazla talep edilen telefon” ünvanına kavuşan Lumia 920, yıl sonuna kadar piyasaya sürülecek.

Windows işletim sistemi bulunan telefonun yazılımı için de çalışan Nokia, Xpress uygulamasıyla “veri,zaman ve para” tasarrufu hedefliyor. Şu anda beta sürümünde olan uygulama, verilerin yüzde 85 oranında sıkıştırılmasını sağlayan bir web tarayıcı. Tarayıcı üzerinde veri akışı/bant genişliği görüntülemesi, dergi görünümünde Flipboard benzeri bir RSS okuyucu ve otomatik tercüme gibi özellikler bulunuyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, tarayıcı, web sayfalarının çevrımdışı okunmasına ve SkyDrive hesabı üzerinden doğrudan videoları ve diğer dosyaları indirmeye imkân veriyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nJrLsZ2ZPbU[/youtube]

Apple’a renk göndermesi

Apple’ın ikon haline gelen akıllı telefonu iPhone şu anda piyasanın zirvesinde yer alıyor. Almanya’da hazırlanan yeni videoda Nokia’nın Lumia serisi öne çıkartılarak iPhone’un sadece siyah ve beyaz modelleri olması eleştiriliyor.

Değişim zamanı başlığı ile yayımlanan videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zjrv9-Botx8[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun