Mobil 04 TEMMUZ 2011 / 16:01

Nokia Japonya’dan çekiliyor

Finlandiyalı telefon üreticisi Japonya’daki tüm operasyonunu sonlandırıyor. Ağustos sonunda Nokia’dan eser kalmayacak.Son dönemin en çok tartışılan cep telefonu üreticilerinden Nokia, Japonya’da kendi markası ve alt markalarına ait tüm satış ağını ve desteğini geri çekiyor. Ağustos ayında resmi olarak ülkeyi terk edecek.

2008 yılında Japon dağıtıcılara ürün sağlamaya son veren Nokia, Temmuz ayı içerisinde alt markası olan Vertu’nun Tokyo’da bulunan mağazalarını kapatacak. Nokia servisleri için operatörler ile devam eden kontratları Ağustos ayında bitecek şirketten geriye Eylül ayında sadece ofis kalacak.

Nokia’nın bu hareketi hiç de şaşırtıcı değil. Akıllı telefonların, özellikle de iPhone’un bu kadar baskın olduğu bu pazarda Nokia’nın kullanıcı kitlesi de büyük oranda bu tarafa kaymış bulunuyor. Şirketin ofisinin ise yasal zorunluluktan dolayı yıl sonuna kadar Tokyo’da açık kalacağı belirtildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun