Mobil 17 KASIM 2011 / 13:31

Nokia ilk tabletini 2012’de çıkarıyor

Nokia'nın tableti 2012'de geliyor!

Microsoft ile yapılan dev anlaşma çerçevesinde adımlar atan Nokia, tablet piyasasına Haziran 2012’de Windows 8 bulunan cihazı ile girmeyi hedeflediğini açıkladı. Ayrıca aynı dönemde iki yeni akıllı telefonun piyasada olması bekleniyor.Son dönemde mobil pazarın tek hakimi Android oldu. Hemen her teknoloji markası Google’ın işletim sistemini kullanarak kendi tasarımlarıyla akıllı telefon ya da tabletlerini piyasaya sürdü. Akıllı telefon piyasasına beklediği girişi yapamayan Nokia, Microsoft ile dev bir anlaşma imzalayarak kişisel bilgisayarların işletim sistemi devinin de mobil pazara girmesini sağladı.

Açıkçası Android telefonların yerine teni pazarda kendilerine yer bulamayan iki devin yaptıklarını takdir etmek gerekiyor. Zira Windows Phone işletim sistemli telefonlar beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. Tanıtılan ilk Windows Phone’lu Nokia Lumia 800, hem tasarım hem de yazılım olarak başarılı görünüyor.

Tabletin yanı sıra iki yeni akıllı telefon da piyasaya sürülecek

Nokia Fransa’nın başında bulunan Paul Amsellem, Windows 8’li Nokia tabletin Haziran 2012’de piyasada olacağını açıkladı. Amsellem, Windows 8 tabletin yanı sıra, iki yeni Windows Phone işletim sistemli telefonun da piyasaya çıkacağını belirtti.

Amsellem, “Lumia 800 aslında biraz BMW 5 serisine benziyor. Çıkaracağımı iki yeni telefon / ve 3 serisini temsil edecek” dedi. Lumia 800’ün üzerinde ve altında bir modelin piyasaya çıkması bekleniyor.

Henüz cihazlarla ilgili detay bulunmuyor ancak daha bilgilerini paylaştığımız Windows 8 haberimize http://www.btnet.com.tr/34513-windows-8-resmen-tanitildi-video.html adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun