Mobil 29 MAYIS 2012 / 09:46

Nokia'dan gençlere yönelik telefon

Nokia'dan gençlere yönelik telefon

Nokia, hızlı internet bağlantılı telefonu "Nokia 112"yle daha çok kullanıcıyı internete ve bilgiye ulaştırma stratejisini sürdürüyor. Özellikle ekonomik internet kullanımı arayan gençler için tasarlanan telefon, Nokia Web Tarayıcı özelliği sayesinde sosyal mecralar üzerinden iletişim kurmayı kolaylaştırıyor. Cihaz sahip olduğu bulut teknolojisiyle birlikte kullanıcılarına yüzde 90'a varan veri tasarrufu imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra, kullanıcılar diğer modellerde olduğu gibi bu modele de Nokia Store üzerinden birçok uygulamayı indirme imkanına sahipler.

Cihazın dikkat çeken özelliklerinden biri de kullanıcılar sunduğu çift SIM desteği. Kullanıcılar bataryayı çıkarmadan ya da telefonu kapatmadan SIM kartlar arasında geçişleri sağlayabilecekleri gibi operatörler arasında arama yaparken maliyet kontrolü yapabilme imkanı sunuyor.

Cihaz hakkında konuşan Nokia Mobil Telefonlar Başkan Yardımcısı Mary T. McDowell, yeni telefonun yüksek veri maliyetinden uzak, verimli internet deneyimi için tasarlandığını söyledi. McDowell, yeni telefonun sosyal medyanın, uygulamaların, eğlencenin ve uzun batarya ömrünün harmanlanmasıyla genç kullanıcılar için iyi bir tercih olabileceğinin altını çizdi.

Verimli oyun deneyimi için kullanıcılara 1,8 inç ekran sunan cihaz,  içerisinde Tetris, Bejeweled, Need for Speed The Run, Monopoly Deal ve SimCity Deluxe gibi oyunlar bulunan 40 farklı EA Games içeriğini kullanıcılara ücretsiz olarak sunacak. Cihaz, bununla birlikte 6 binden fazla şarkı ve 90 binden fazla fotoğrafın depolanabileceği 32 GB'a kadar arttırılabilen hafızaya sahip. Uzun batarya ömrü sunan cihaz, 10 saate yakın konuşma imkanı tanıyor.

2012 3. çeyreğinde dağıtımına başlayacak cihazın beklenen satış fiyatının 38 euro olması bekleniyor.