Mobil 27 ŞUBAT 2012 / 17:36

Nokia'dan 41 megapiksel kameralı telefon

Nokia'dan 41 megapiksel kameralı telefon

Nokia, MWC’de tanıttığı Nokia PureView 808 ile telefondaki görüntü standartlarını yükseltmeyi hedefliyor. Carl-Zeiss mercek, yüksek hızda örnekleme teknolojisi ve yüksek çözünürlüklü 41 megapiksel sensöre sahip cihaz, detaylı görüntüler, düşük aydınlatmalı ortamda çekim imkanı ve e-posta, MMS ve sosyal ağlarda paylaşmak için yoğun boyuttaki görüntü dosyalarını kaydetmeye imkan tanıyor.

Cihazın “41 megapiksellik” sensöründen bahsedersek, aslında 41 megapiksel boyutlarında fotoğraf çekmiyor. Yedi farklı komşu pikselden aldığı bilgiyi belli bir algoritmayla çoğaltıp tek pikselde toplayarak yaklaşık 5 megapiksel büyüklüğünde lakin daha detaylı fotoğraflar ortaya çıkarabiliyor.

Aynı zamanda ses ve 1080p HD video kaydı yapabilen cihaz siyah, yeşil, mavi, kırmızı ve beyaz renk seçenekleri ve 450 euro satışa fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun