Mobil 18 AĞUSTOS 2011 / 15:08

Nokia CEO’su Android telefon üreticilerini uyardı

Nokia CEO’su Android telefon üreticilerini uyardı

Google’ın Android işletim sistemine bağımlı cep telefonu üreticilerini uyaran Elop, Motorola’nın satın alınmasıyla dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.Google’ın mobil telefon yazılım pazarında rakibi Microsoft ile bu yıl başında önemli bir anlaşmaya imza atan Nokia, şu an akıllı telefon piyasasını sürükleyen Android için üreticileri uyardı.

Samsung, HTC ve Motorola gibi önemli üreticilerin tercih ettiği Android sahibi Google’ın Motorola’yı almasını tehlikeli bulan Nokia CEO’su Stephen Elop, Helsinki’de bir seminerde Android üreticilerinin Google’a hakları konusunda başvurmaları gerektiğini ifade etti.

Elop, “Eğer ben bir Android üreticisi ya da bir operatör hatta sadece o ekosistemdeki herhangi birisi olsaydım, telefonumu alır Google’daki yetkilileri arar ve ‘önümüzdeki tehlikenin fakındayım’ derdim” dedi.

Eski bir Microsoft çalışanı olan Nokia CEO’su, Şubat ayında yaptıkları anlaşmasının ardından 25 bin ila 30 bin uygulamaya ulaştıklarını açıkladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun