Mobil 29 EYLÜL 2011 / 10:27

Nokia alt uç telefonların üzerine "Meltem" estirmeye hazırlanıyor

Nokia alt uç telefonlara "Meltem" estirecek

Nokia'nın "Meltemi" kod adını verdiği yeni işletim sistemi alt uç telefonları hedef alacak. Bir yandan Windows Phone ile çalışacak modellerin hazırlığı içinde olan Nokia'nın, diğer yandan alt uç telefonlar için işletim sistemi geliştirmekle uğraştığı ortaya çıktı.

Wall Street Journal’ın haberine göre Nokia, programlama çabalarını alt uçtaki telefonlar için yazılım geliştirmeye kaydırdı. Kendi başına işletim sistemi geliştirme hevesinden vazgeçip bu konuda Microsoft ile yol almaya karar veren şirket şimdi Linux tabanlı bir işletim sistemi geliştiriyor. Habere göre bu işletim sisteminin kod adı da "Meltemi" olacak (ed: yani "Nokia Meltemi". ne kadar romantik...)

Nokia yönetimi konuyla ilgili haber karşısında şimdilik yorum yapmamayı tercih ediyor.
ETİKETLER : nokia nokia meltemi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun