Mobil 13 EKİM 2011 / 18:07

NFC’li Nokia 603 tanıtıldı

NFC’li Nokia 603 tanıtıldı

Symbian Belle işletim sistemli akıllı telefonun 650 ila 700 lira arasında olması bekleniyor.Nokia’nın Windows Phone 7’ler gelmeden önceki pazar payını koruma çabaları devam ediyor. Dokunmatik ekranlı telefon üretiminde zorlanan cep telefonu devi, Symbian’ın yeni sürümü bulunan Nokia 603’ü piyasaya sundu.

Daha çok orta sınıfı hedefleyen telefon, 650 ila 700 lira fiyat aralığında mağazalardan temin edilecek. Dünya tanıtımının Türkiye’de gerçekleştirildiği telefon, Nokia Akıllı Telefonlar Portföy ve İş Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tuula Rytila tarafından tanıtıldı. Rytila’nın da üzerinde durduğu yakın alan iletişim teknolojisi (NFC) telefonun en önemli özellikleri arasında yer alıyor.Anna’dan Belle’ye

Aslında yeni işletim sistemi Anna’nın biraz gelişmiş sürümü gibi. NFC uygulamalarına uyumlu hale getirilen Belle’de daha rahat ve kolay kullanım göze çarpıyor. Yeni işletim sistemi Symbian Belle de ilk kez bu telefonla kullanıcılarla buluşuyor. Yazılım kullanıcıların özelleştirebilecekleri 6 farklı ana ekran sunuyor. İşletim sisteminde Microsoft Lync, Sharepoint, OneNote, Exchange ActiveSync ve PowerPoint Broadcaster bulunuyor.

Nokia 603’ün siyah, beyaz, fuşya, yeşil, sarı ve mavi olmak üzere farklı renkte 6 kapağı bulunuyor. Cihaz hakkında daha fazla bilgiyi www.nokia.com/603 adresinden almak mümkün. Nokia’nın Symbian Belle akıllı telefonları hakkında daha fazla bilgi için ise www.nokia.com/symbianbelle adresi ziyaret edilebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun