Mobil 18 KASIM 2009 / 09:02

Museviler Intel'e tepkili

Intel, Kudüs'te Musevilerin kutsal cumartesi günü açık.

Intel, Kudüs'te Musevilerin kutsal cumartesi günü açık.


Intel, Musevilere saygısızlık yapıldığı gerekçesiyle yapılan şiddetli itirazlara rağmen, cumartesi günleri Kudüs'te bulunan fabrikasını kapatmayacak.

Kudüs'te aşırı muhafazakarların bulunduğu Har Hotzvim endüstri bölgesinde bulunan fabrikaya, cumartesi günü yaklaşık 1.500 protestocu tepki gösterdi. Intel sözcüsü Kobi Bachar, şirketin 20 seneden fazladır cumartesi günleri çalıştığını ve çalışmaya devam edeceğini belirti.

Kudüs'teki pek çok işyeri cuma günü günbatımından cumartesi gecesine kadar süren "ibadet günü" olan "kutsal cumartesi" için kapanıyor. Açık işyerlerine tepki gösteren insanlar ise yıllardır protestolarına devam ediyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun