Mobil 26 EYLÜL 2011 / 11:48

Motorola Xoom 2 ailesi mi geliyor?

Resmi olarak doğrulanmayan haberler, yenilenmesi gündemde olan Xoom ailesinin bilgilerini açığa çıkardı. Engadget ve thisismynext.com tarafından son günlerde yayınlanan haberler Motorola cephesindeki hareketliliği gözler önüne seriyor. Şimdi de, kısa süre önce dedikoduları yayılan Xoom 2 tablet bilgisayar ve beraber çıkmasının planlandığı belirtilen Media Edition adlı kardeşinin fotoğrafları yayınlandı.

Haberlere göre 10,1 inçlik ekran büyüklüğüne sahip olacağı belirtilen Motorola Xoom 2, iPhone 4’ten ince, iPad 2’den kalın olacak. 9 mm’lik tablet 1,2 GHz frekansında çift çekirdekli bir işlemciye ve 1 GB belleğe sagip olacak. 1080p çözünürlüğünde (Full HD) video kaydedebileceği belirtilen cihazın tam şarj ile 11 saat çalışabileceği söyleniyor.

Bunların yanında Android 3.2 işletim ssitemiyle geleceği düşünülen Xoom 2’nin, ‘10’ numaralı sürümünden çok daha hızlı olacağı belirtilen Adobe Flash Player 11’e sahip ilk tablet olması da gündemde.

[caption id="attachment_35100" align="alignleft" width="248" caption="Engadget.com tarafından yayınlanan fotoğraflardan biri ve resmi olarak doğrulanmadı."][/caption]

Xoom 2’ye kardeş de geliyor

Motorola, ikinci sürümünde hafiflettiği ve incelttiği ürününe ‘Media Edition’ adıyla bir alternatif getirebilir. Engadget tarafından yayınlanan fotoğraflarda görüldüğü üzere 8,2 inçlik bir ekrana sahip olacağı belirtilen Media Edition da kardeşi gibi ‘Fleming’ koda adına ve Android 3.2 işletim sistemine sahip olacak. Xoom 2 Media Edition’un fiyat olarak da ‘e-reader’ sınıfındaki ürünlere daha yakın olması bekleniyor.

Bunun dışında son gelen bilgilere göre her iki tablet de LTE tekbolojisini destekleyecek. Fotoğrağraflarda tam olarak görünmediğinden tabletlerde microSD kart okuyucu gibi ekstra özelliklerin bulunup bulunmadığı belli değil. Bu bilgilerin resmi kaynaklardan doğrulanması ile fiyat ve birlikte çıkış tarihi ve fiyat gibi bilgilerin de geleceğini düşünüyoruz.

Daha detaylı fotoğrafları görebilmek için bu adrese göz atabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun