Mobil 06 EYLÜL 2011 / 16:43

Motorola Xoom’un fiyatı düşüyor

Motorola Xoom ucuzlamaya başladı

Motorola’nın büyük umutlarla iPad’in karşısına çıkardığı Android işletim sistemli tableti piyasaya çıkışının henüz altıncı ayında ucuzlamaya başladı.Google’ın Motorola Mobility’yi satın almasıyla yaşanan çalkantının etkileri geçmemişken, tablet piyasasında hareketli anlar yaşanmaya devam ediyor. En büyük iPad rakibi olarak görülen Motorola Xoom’un Avrupa’daki fiyatı düşmeye başladı.

32 GB Xoom’un İngiltere’deki bir perakende zincirindeki fiyatı 500 pounddan 329 pounda geriledi. Bir başkasındaysa aynı özelliklerde Xoom 399 pounddan alıcı bulmaya çalışıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bulunan perakendeciler fiyat kırmaya başladı ancak İngiltere’deki kadar keskin olmadı. Amazon 32 GB’lık Xoom’u 449 dolardan satarken Best Buy’da 499 dolara Xoom bulmak mümkün.

Hatırlayacağını üzere, geçtiğimiz haftalarda mobil taraftan çekilme kararı alan HP de tabletlerinde büyük bir indirime giderek 99 dolara kadar fiyatlarını düşürmüştü. Bu hamle ile satışlara gösterilen ilginin HP’nin mobil taraftaki düşüncelerini değiştirebileceği ihtimalini bile doğurmuştu.

Henüz altı ay önce piyasaya çıkan ve ülkemize de Türk Telekom aracılığıyla gelen Motorola Xoom’un fiyatında resmi bir oynama olmadı. Ancak Motorola’nın yakın zamanda indirime gideğini öngörmek pek de zor değil. Uzun taksitlerle satın alınan –iPad hariç- tabletlerin kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattığı görülüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun