Mobil 10 MAYIS 2010 / 10:25

Mondeo Station Wagon piyasada

Ford Otosan, yeni modeliyle özellikle aileleri rahat ettirmeyi amaçlıyor.

Ford Otosan, yeni modeliyle özellikle aileleri rahat ettirmeyi amaçlıyor.


Türkiye otomotiv sektörü şirketlerinden Ford Otosan, daha çok ailelerin tercih edeceği bir otomobil olan Mondeo Station Wagon'u piyasaya sundu.

Ford Otosan'ın CD segmentindeki otomobili Mondeo'nun ürün gamını zenginleştiren Station Wagon Mondeo, 4 ve 5 kapılı Sedan model ile aynı aks mesafesi üzerine kurulu olmasına rağmen daha geniş bir arka baş mesafesine sahip. Geniş bagaj ve iç hacme sahip Mondeo SW, kullanım alanlarında rahatlıklar sağlıyor.

Türkiye'de sadece Titanium ve Selective modelleri ile satışa sunulan Mondeo SW, donanımı ile de dikkat çekiyor. Mondeo SW Selective versiyonunda, 7 hava yastığı, ABS, EBD, EBA, ESP, TCS, Bi-Xenon farlar yine standart olarak yer alıyor. Alcantara deri döşeme, elektrikli açılır tavan, Ford anahtarsız çalıştırma sistemi, ısıtmalı ön koltuklar ve ön cam, 8 yönde elektrik ayarlı ve hafızalı sürücü koltuğu, hafızalı ve katlanabilir yan aynalar, Sony 6'lı CD/MP3 çalar, Türkçe Bluetooth ve sesli kontrol sistemi ve yokuş kalkış sistemi otomobili sınıfının üst seviyelerine taşımayı hedefliyor.

Mondeo SW'ler 52 bin 770 TL'den başlayan fiyatlarla kullanıcılarını bekliyor.