Mobil 28 ARALIK 2012 / 15:55

Mobil parasal hizmet ağı 'Cep Nakit' görücüye çıktı

Mobil parasal hizmet ağı 'Cep Nakit' görücüye çıktı

Vodafone ve PTT işbirliği ile hayata geçirilen ve finansal işlemlerde yeni bir dönemi başlatan Cep Nakit kart uygulamasının tanıtımı Ankara'da yapıldı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve PTT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tural’ın tanıtım için bizzat sahaya indiği tanıtımda, mobil parasal hizmet ağı PTT Ulus şubesinde müşterilere anlatıldı.

Cep Nakit kart, abonelerin banka müşterisi olmadan PTT’nin sunduğu parasal hizmetleri mobil teknoloji ile bir araya getirerek kullanmalarına imkân sağlıyor. Para gönderim işlemlerini PTT üzerinden gerçekleştiren milyonlarca kişinin PTT şubelerine gitmeye gerek kalmadan, bu işlemleri cep telefonu ile yapmasına olanak sağlayan kart, aynı zamanda Visa logolu her noktada alışveriş olanağı da sunuyor.

Tanıtımda konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, şunları söyledi:
“Vodafone’un mobil finansal hizmetler konusunda dünyanın farklı coğrafyalarında edindiği bilgi birikimi ve tecrübeleri Türkiye’ye yansıtıyor, müşterilerimizin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayacak, hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Kısa bir süre önce ülkemizdeki bankacılık hizmetlerinden yararlanayaman 17 milyon kişi için yeni bir hizmet kanalı açtık. Yeni hizmet kanalımız Cep Nakit kart sayesinde bu kesim de bankacılık hizmetlerinden yararlanarak parasal işlem ihtiyaçlarını hesaplı, güvenli ve yaygın şekilde karşılayacak.

PTT’nin parasal hizmetler alanındaki yaygın hizmeti ile Vodafone’un mobil finansal hizmetler konusundaki birikimini birleştirerek sunduğumuz Cep Nakit Kart sayesinde bankacılık hizmetinden faydalanamayan ve de PTT şubelerinden parasal işlemlerini yapmayı tercih eden müşterilerin hayatını kolaylaştırmayı ve sunduğumuz hizmetlerle artıyor. 17 milyon kişinin hayatını kolaylaştırmayı ve ilave faydalarla memnuniyetlerini artırmayı hedeflediğimiz bu hizmet ile Vodafone ve PTT olarak Türkiye’nin en yaygın ve en kolay erişilebilir mobil finansal hizmet ağını kurmaktan memnuniyet duyuyoruz”

PTT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tural konuyu şöyle değerlendirdi;
“Gerçekleştirdiğimiz işbirliği Vodafone hat numaralarıyla eşleştirilen PTT, Vodafone ve Visa logolu ön ödemeli kartların hizmete sunulması ile mobil cihaz ve/veya internet üzerinden abonelere mobil finansal servisler sunulabilmesini kapsıyor. Bu hizmet sayesinde PTT ile yılda 290 milyon adet para transfer ve ödeme işlemlerini çok daha kolay, mobil olarak yapılabilecek. Bugün itibariyle 4 bin 498 adet işyerimiz otomasyona açık durumda. Artık tüm işyerlerimizde parasal iş ve işlemler saniyeler içerisinde yapılıyor. Bugün itibariyle ülke genelinde en yaygın şube otomasyon ağına sahip olan PTT, 1545 Pttmatik’in devreye girmesiyle de ülkenin her köşesine hizmet götürmekten onur duyuyor. Bu ağa Vodafone’un satış kanalları da eklenince müşterilerimiz toplam 7 bin noktadan Cep Nakit kart hizmetlerine ulaşabilecekler üstelik hem bu kart ile alışveriş yapabilecek hem de Vodafone hatlarına ilave dakikalar kazanabilecekler. Bu hizmeti müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz”
ETİKETLER : cep nakit kart PTT vodafone
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun