Mobil 23 OCAK 2009 / 13:40

MicroStrategy World 2009 gerçekleşti

MicroStrategy World 2009 12. Kullanıcı Konferansı, 13-16 Ocak tarihleri arasında Las Vegas'ta gerçekleştirildi.

MicroStrategy World 2009 12. Kullanıcı Konferansı, 13-16 Ocak tarihleri arasında Las Vegas'ta gerçekleştirildi.


MicroStrategy 9'un tanıtımının yapıldığı konferansta MicroStrategy'nin yeni sürümüne odaklı 45'ten fazla teknik seans düzenlendi. MicroStrategy 9'un genişletilen yeteneklerinin anlatıldığı konferansta her katılımcı; 130'u aşkın teknik ve teknik olmayan seanstan kendi ilgi alanına ve deneyim seviyesine uyanları belirleyerek MicroStrategy World ajandasını kendisi oluşturdu.


Her marka olan 35'ten fazla şirketin yöneticileri; iş zekasını kullanmadaki başarı stratejilerini ve deneyimlerini paylaşarak iş performanslarını nasıl geliştirdiklerini anlattılar. Türkiye'den Turkcell'in de konuşmacı olarak yer aldığı MicroStrategy World 2009'da sunum yapan diğer şirketler arasında ise AARP, AEG Worldwide, Belgacom, Bluegreen Corporation, Canadian Institute of Health Information, Cancer Care Ontario, Catalina Marketing, Citi, CVS Caremark, David's Bridal, FAMIQ, GUESS, Herbalife, KeyBank, Liquor Control Board of Ontario, Lowe's Companies, Mercury Insurance Company, Meredith Corporation, Nationwide Insurance, Raley's, Republic Bank Limited, Saint Elizabeth Health Care, Saint-Gobain Abrasives, Sepracor, Target, Transportation Security Administration ve Yahoo! yer aldı.


MicroStrategy COO'su Sanju Bansal; MicroStrategy World 2009 konferansı boyunca şirketlerin iş zekasını en az maliyetle tüm kuruma yaymalarını sağlayacak MicroStrategy 9'un yeni ürün özelliklerinin ve platform gelişmelerinin anlatıldığını, ayrıca MicroStrategy'nin gelecek nesil iş zekası teknolojisinin pek çok farklı yeni modülü ile ilgili detaylı bilgi içeren onlarca teknik sunumun gerçekleştirildiğini belirtti. Bansal şöyle devam etti: "Şirketler genelde hem bölümsel hem de kurumsal iş zekası uygulamalarını bir arada yürütüyorlar. MicroStrategy 9, yeni ve gelişmiş özelliklerinin sağladığı performans, ölçeklenebilirlik ve etkinlikle geniş ölçekli kurumsal iş zekası uygulamalarının artan veri ölçeği, kullanıcı sayısı ve analitik ihtiyaçlarını karşılıyor. Kurumsal standartlaşmayı ve konsolidasyonu destekleyen MicroStrategy 9, bölümsel iş zekasından kurumsal iş zekasına dönüşümü kolaylaştırıyor."


Konferansta verilen bilgiye göre MicroStrategy 9 sürümünü 2009'un ilk çeyreği sonuna doğru kullanıcılara sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun