Mobil 26 TEMMUZ 2012 / 10:57

Microsoft Surface beklenenden daha pahalı olacak

Microsoft Surface beklenenden daha pahalı olacak

Geçtiğim ay tanıtımı yapılan ve oldukça ses getiren Microsoft Surface’ın hangi fiyat aralıklarında satışa sunulacağı yavaş yavaş belli olmaya başladı. Haziran ayı sonlarında tanıtılan ve iPad’e rakip olacağı iddia edilen Surface, beklenenden daha yüksek fiyatlarla raflardaki yerini alacağa benziyor. İsveçli bir perakende sitesinde listelenen tablet, Microsoft’un daha önce yaptığı açıklamalarda geçen fiyatlarda biraz daha yüksek fiyatlara sahip. 32 GB’lık Windows RT işletim sistemli en düşük model 1830 liraya listelenirken, Intel Ivy Bridge işlemcili 128 GB’lık Windows 8 Pro işletim sistemli en üst seviye model 3900 liraya listelenmiş durumda.

Microsoft, yıllardır takip ettiği politikadan vazgeçerek, iş ortaklarına rakip oldu. Apple’ın yıllardır izlediği, ‘tamamen kendi üretimi’ cihaz politikasını benimseyen şirket, bu şekilde iPad’e rakip olmayı amaçlıyor. Konuya bu çerçevede bakıldığında, üst düzey bir tablet geliştiren Microsoft’un, ürününü bu fiyatlara satacak olması pek de sürpriz değil.

26 Ekim tarihinde raflardaki yerini almaya başlayacak olan Surface tabletlerin, iPad’in tablet pazarından hakimiyetini kırıp kıramayacağını ilerleyen tarihlerde göreceğiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun