Mobil 12 KASIM 2008 / 08:05

Microsoft, Sun ile MSN Toolbar anlaşması imzalıyor.

Sun'ın Java Runtime Environment programını yükleyenler Microsoft ile yapılan bir arama dağıtım anlaşması ile MSN Toolbar'a da erişebilecekler.

Sun'ın Java Runtime Environment programını yükleyenler Microsoft ile yapılan bir arama dağıtım anlaşması ile MSN Toolbar'a da erişebilecekler.


 


Pazartesi gününden itibaren, bilgisayarlardaki Java programlarını çalıştırmayı sağlayan Java Runtime Environment'ı yükleyen Internet Explorer kullanıcıları, kurulum sürecinin bir parçası olarak MSN Toolbar yüklemesi seçeneği ile karşılaşacak. Toolbar, arama alanı ve haber başlıklarını kapsayacak. Microsoft Live Search yöneticisi Angus Norton, anlaşmanın reklam verenleri Live Search'e yöneltmesini umuyor. Norton; reklam verenlerin, Live Search'e verdikleri reklamlardan iyi sonuç aldıklarını, ancak daha büyük bir kitle aradıklarını ifade ediyor.


 


Microsoft'un, Lenovo ve Hewlett Packard gibi bilgisayar üreticisi firmalarla da dağıtım anlaşması bulunuyor. Bu sayede bilgisayarlara Live search önyüklemesi yapılıyor. Dağıtım anlaşmasına ek olarak Microsoft, araştırma teklifini geliştirmenin yollarını arıyor. Bu konuda indirim kampanyaları da düzenleyen Microsoft, tüm çabalara rağmen araştırma pazarında hisse kaybetmeye devam ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun