Mobil 24 MAYIS 2012 / 09:29

Microsoft Office Kasım ayında iOS ve Android’lere geliyor

Microsoft Office iOS ve Android'lere geliyor

Microsoft, popüler yazılımı Office’i Kasım ayında iPad ve Android tabanlı tablet bilgisayarlara getirmek için çalışmalara başladı.Boy Genius Report’ta yer alan habere göre, Microsoft Kasım ayında tabletler için Microsoft Office ürünlerini piyasaya sürecek. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru The Daily de benzer bir haber vermişti.

The Daily’nin haberinde Microsoft’un Office ürünlerini iOS cihazlar için 10 dolardan satışa sunacağı belirtilmişti. Yeni çıkan haberler de önceki haberi destekler nitelikte oldu.

Microsoft, taşınabilir cihazlar için kendi işletim sistemini kurarak Windows Phone serisini dünyada yaygın hale getirmeye çalışıyor. O nedenle şirket popüler yazılımlarını kendi taşınabilir işletim sistemi için saklıyordu. Windows Phone’larda Office uygulaması bulunuyor. Bunun yanında önümüzdeki dönemde çıkacak ve tabletlere de uyumlu olacak Windows 8’de de elbette Office yer alacak.

Microsoft’un buradaki stratejisi, mobil cihazlarda geride kalmadan kendi işletim sistemine kullanıcıları çekmek olacak. Zira Office’in Mac sürümü nasıl bulunuyorsa, iOS ve Android sürümleri de Microsoft’un işine yarayacaktır.

Bu arada Microsoft daha önce birçok kez iOS için Office uygulaması üretmediğini yalanlamıştı.