Mobil 22 EKİM 2015 / 09:15

Microsoft mobil ödemede şansını bir kez daha deneyecek

Mobil ödeme sistemleri konusunda daha önce beklediği başarıyı yakalayamayan Microsoft, bu konuda yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Rakiplerinin Apple Pay, Android Pay gibi başarılı mobil ödeme sistemlerine sahip olmasıyla beraber bu alanda geri kalmak istemeyen Microsoft, geçtiğimiz yıllarda kullanıcılarla buluşturduğu fakat yeteri kadar üzerine düşmediği Windows Wallet uygulamasına ikinci bir şans vermeye hazırlanıyor.

The Verge’de yer alan habere göre Microsoft İşletim Sistemleri Grubundan Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Joe Belfiore, yeni nesil Windows Wallet’ın öncekine versiyona göre daha konsept bir uygulama olacağını ifade etti. Ara yüz ve kullanış olarak daha önce Windows Phone’larda yer alan uygulamayla benzerlik taşıyacak uygulamanın, buna karşın çok daha gelişmiş özelliklerle donatılacağını da Microsoft’tan gelen bilgiler arasında yer alıyor.
 
Geçtiğimiz yıl şirkette yeniden yapılanmaya giden Microsoft, özellikle yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte atılım yapmaya hazırlanıyor. Yeni nesil ödeme sistemi ile birlikte rakiplerinin Pazar payına ortak olmak isteyen şirket, bu uygulamayla birlikte Windows ekosistemini mobil dünyada da tercih edilir bir hale getirmeyi amaçlıyor. Yeni nesil Windows Wallet’ta hangi ödeme sisteminden yararlanılacağı bilgisi verilmese de, ilerleyen dönemde Windows 10 ile birlikte tanıtılan yüz tanıma uygulaması “Windows Hello”nun, ödeme sistemindeki yerini alarak çok daha güvenli ve kişiye özel bir Windows Wallet yaratılmak istendiği de dile getiriliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun