Mobil 15 HAZİRAN 2012 / 16:22

Microsoft Apple'ı kendi silahıyla vurmaya hazırlanıyor

Microsoft Apple'ı kendi silahıyla vurmaya hazırlanıyor

Piyasaya girerken “iPad’in tahtını sallayacak” iddiasına sahip bir çok tablet bulunmasına rağmen şu ana dek başarılı olan pek de ürün olduğunu söyleyemeyiz. Gündeme gelen son iddia ise oldukça ilgi çekici: Microsoft kendi tabletini açıklamaya hazırlanıyor. Doğrudan iPad’le rekabete girebilecek yeni Windows 8 işletim sistemiyle gelmesi beklenen tabletle ilgili daha net bilgilerin önümüzdeki hafta Los Angeles’ta düzenlenecek özel bir toplantıda açıklanması bekleniyor. Microsoft’un bu kadar iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapacak olmasının altında biraz da izleyeceği politika yatıyor.

Konuyu biraz açarsak, Apple’ın yıllardır belki de bu kadar başarılı ve neredeyse rakipsiz olmasının sebebi, yazılım ve donanımı kendisinin üretmesiydi. Bunun yanı sıra uyumlu bir sistem politikasına sahip olan şirket, karşısına ortaklık yaparak çıkan birçok firmayı tabir-i caizse ezip geçmişti.

Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek olmadığını farkeden Microsoft da yıllardır izlediği sadece yazılım üretip, donanım konusunda başka firmalarla ortaklığa gitme politikasından vazgeçerek, Apple’ın stratejisini uygulamaya başlıyor.

Bu doğrultuda Windows 8’in ARM işlemcilere özel RT sürümünü kullanacak tabletin çerçevesi Pazartesi günü gerçekleşecek olan toplantıda çizilecek.

Yakın zamanda Google’ın kendi cihazlarını üretmeye başlaması ve Motorola’yı satın almasıyla birlikte, Apple-Microsoft-Google arasında çetin bir tablet savaşı yaşanacak gibi görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun