Mobil 01 EYLÜL 2009 / 12:55

Meksika'da bulunan bir yaratık görenleri hayrete düşürüyor

Meksika'da bir çiftçi, 2007 yılında ilginç bir yaratık gördü ve onu öldürdü.

Meksika'da bir çiftçi, 2007 yılında ilginç bir yaratık gördü ve onu öldürdü.


Yaratığın cansız bedeni incelendikçe birbiri ardına ilginç sonuçlar çıkmaya başladı. Yaratık hakkında ortaya atılmayan iddia kalmadı. Kimi uzaylı derken bir diğeri bilinmeyen bir canlı türü olduğunu iddia etti. Bilim adamları ise yaptıkları araştırma sonucunda yaratığın DNA'sı olmadığını keşfedince şok oldular. Daha birinci yaratık hakkında soru işaretleri gitmemişken şimdi ise ikinci bir yaratıktan söz ediliyor. Bu ikinci yaratık ise işçi Francisco Garcia tarafından görülmüş. Garcia boyunun 70 cm olduğunu iddia ettiği yaratığı çiftlik kapısından çıkarken görmüş. Yaratık sonra da hızlıca uzaklaşmış.

2007'de Meksika'da bulunan yaratık, etobur bir hayvanın diş yapısına sahip. Fakat kafatası yapısına bakıldığı zaman diğer hayvanlara oranla daha zeki olduğu kanısı düşünülüyor. Diş yapısı, kertenkeleye benzeyen yaratığın eklem ve iç kulakları yapısıyla insana benzediği söyleniyor. Yaratığın DNA'sı dört ayrı laboratuarda incelenmesine rağmen hiçbir sonuç alınamadı. Uzmanlar "DNA'sı yok ya da var ama bu tekniklerle biz inceleyemiyoruz" açıklamasında bulunuyor. Bulunan yaratığın hücre testlerinde, bedenini ince bir deri tabakasının kapladığı ve ilkel yaratıklara göre çok daha gelişmiş gözlere ve iç kulağa sahip olduğu kaydedildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun