Mobil 20 HAZİRAN 2011 / 15:42

MeeGo artık 4 teker üstünde

Birçok kişi tarafından ‘ölü doğan’ gözüyle bakılan MeeGo işletim sisteminin otomobillerde ve TV’lerde yer alması planlanıyor.Başlarda Nokia tarafından desteklenen MeeGo işletim sisteminin akıbeti, şirketin yaşadığı sıkıntılı dönemin belirsiz bir hale gelmişti. Şimdi Intel bu platformu canlandırarak otomobillerde, TV’lerde ve IP telefonlarda kullanmak niyetinde.

1,2 kod adlı sürümü yakın bir zaman sonra üreticiler tarafından kullanılabilir hale gelecek olan MeeGo işletim sistemi, Intel tarafından yıl sonunda güncellenecek. İşletim sisteminin 1,3 sürümü ise ev telefonları, otomobiller ve TV’lerde kullanılacak. İşletim sistemi bu ürünlere temel olarak sesli ve görüntülü görüşme özelliği kazandıracak.

MeeGo v1.4 güncellemesinin ise 2012 yılının ikinci çeyreğinde gelmesi planlanıyor. Bu tarihe gelindiğinde işletim sisteminin iOS’tan kalan ve Android tarafından büyük bölümü ele geçirilmiş pazarda ne kadar yol kat edebileceği merak konusu. Öte yandan Microsoft’un Windows 8 ve Windows Phone ile pazarda yarattığı etkiyi de göz ardı etmemek gerekiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun