Mobil 28 EKİM 2009 / 12:41

Media Markt yatırım atağına İzmir'den başlıyor

Media Markt, İzmir'deki ilk mağazasını bugün Balçova'da açtı.

Media Markt, İzmir'deki ilk mağazasını bugün Balçova'da açtı.


Dünya markalarını tüketicilerle buluşturan Media Markt, 4 mağaza açılışını gerçekleştireceği "dört dörtlük yatırım atağı" ile yıl sonuna kadar Türkiye'de toplam 100 bin metrekarelik alana ulaşılmayı ve 1.500 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

Media Markt'ın 10.000 metrekare alan üzerine kurulu olan Balçova mağazası, 3.700 metrekare kullanım alanına sahip. 2 katlı ve otoparklı Balçova mağazasında 45.000 bini aşkın ürün çeşidiyle hizmet verecek olan Media Markt, böylece 90 kişiye daha istihdam sağlayacak.

Ekonomik krizden çıkışın sinyallerinin alındığı şu günlerde mağaza açılışlarına hız verdiklerini belirten Media Markt Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan, "Türkiye pazarına girdiğimiz 2007 Eylül ayından bu yana, yatırımlarımıza kesintisiz devam ettik. Şirketin kuruluş döneminde kurucuların sahip olduğu sıra dışı anlayışı ve cesareti, Türkiye'deki faaliyetlerimize yansıttık. Küresel krizin tüm şiddetine rağmen yatırımlarımıza ara vermedik. Şimdi ülkemiz ekonomisine duyduğumuz güveni bir kez daha gösteriyor ve dört dörtlük yatırım atağımızı başlatıyoruz. Gururla söylüyorum ki, 3 ay içerisinde biri Ankara, diğer ikisi İstanbul'da olmak üzere 3 mağaza daha açacağız" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun