Mobil 08 MAYIS 2012 / 11:42

MasterCard ödeme şeklini değiştiriyor

MasterCard ödeme şeklini değiştiriyor

MasterCard, 2007 yılından bu yana Türkiye'de de uygulanan MasterCard PayPass uygulamasını geliştirerek temassız ödemeler, mobil teknoloji ve e-ticareti tek platformda birleştirdi.ABD’deki CTIA Konferans'ında tanıtılan yeni uygulamalarla birlikte PayPass Cüzdan kullanıcıları, mağazalarda ya da internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde telefonlarının, tablet veya bilgisayarlarının ekranına dokunarak ya da tek tıkla, hızlı ve güvenli bir biçimde alışveriş yapabilecekler.

NFC özellikli cep telefonların ödeme terminaline dokundurarak ödeme yapabilecek kullanıcılar, internet üzerinden alışveriş yapmak istediklerindeyse, satın almak istedikleri ürünü seçtikten sonra internet sayfasındaki "PayPass ile Satın Al" tuşuna basarak ödemeyi tek işlemde gerçekleştirebiliyorlar. Kullanıcıların internet alışverişlerinde adres ve kart bilgilerini tekrar tekrar girme derdinden kurtaran uygulama sayesinde, kullanıcılar her işlemde aynı bilgileri kullanabiliyorlar.

E-Ticarete daha fazla esneklik sağlayacak

Konuyla ilgili konuşan MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney, işyerleri hızla gelişen e-ticaretle birlikte kullanıcılara daha esnek ve güvenilir çözümler sunmaları gerektiğini söyledi. Yeni uygulamalarla birlikte müşterilerin diledikleri ürünü, diledikleri yerde almak ve diledikleri şekilde ödeme yapabileceklerine değinen Güney, PayPass Cüzdan Servisleri'nin alışveriş deneyimini kolaylaştırdığını ifade etti.

MasterCard, yeni uygulamasını 2012’nin üçüncü çeyreğinde, başlangıç olarak ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya’da ortaklarına açacak. E-ticaret sayfalarına PayPass Online ödeme düğmesi yerleştiren ilk ortaklar arasında American Airlines ve Barnes&Noble yer alırken Citi ve BBVA ise, tüm dünyada müşterilerine cüzdan çözümleri sunacak ilk bankalar arasında yer alıyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun