Mobil 30 OCAK 2012 / 12:23

MagSafe iPhone ve iPad’e mi geliyor?

Apple, Macbook serisinde uzun süredir kullandığı patentli güç soketi MagSafe’i iPhone ve iPad’e taşıyabilir.Apple’ın farklılaştığı en önemli noktalardan biri olan MegSafe, 2006 yılından bugüne kadar Macbook ailesinin en küçük ama en önemli özelliklerinden biri oldu. MagSafe, masanın üzerinde duran bilgisayarın prize takılı adaptörünün kablosuna birinin takılması durumunda, manyetik bağlantının bilgisayarı anında bıraktığı bir sistem.

Söylentilere göre Apple’ın edindiği en yeni patentler, MagSafe’in şimdi de iPhone ve iPad’lere geleceğini gösteriyor. Bu da şarjda duran daha taşınabilir cihazlarımızın artık daha güvende olacağının müjdesi olabilir.

MagSafe sadece kazalara karşı bir koruma gibi görünse de, manyetik bağlantısıyla adaptör kablosunun kullanım ömrünü de uzatan bir teknoloji. Zira kablo zorlamaya gerek kalmadan bilgisayardan ayrıldığı için kablo da kolay deforme olmuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun