Mobil 06 TEMMUZ 2011 / 22:58

Lüks telefon markası Vertu yeni modeliyle kadınları hedefliyor

Vertu'nun seramik, zümrüt ve çeliği bir araya getirerek tasarladığı telefon tasarımıyla kadınların, fiyatıyla erkeklerin yüreğini hoplatacak cinsten.

[caption id="attachment_29966" align="alignnone" width="455" caption="Üzerine tıklayarak telefonun tamamını görebilirsiniz."][/caption]

Yüzlerce dolarlık akıllı telefonları altın kaplayıp pırlanta kaplayıp binlerce dolara satmanın ustası Vertu, kadınlar için qwerty klavyeli Vertu Constellation Quest Pink ürününü pazara sundu. Constellation Quest Pink’te safir kristal ekran ve renk uyumlu seramik yastık gibi yüksek performanslı (ed: bunu özellikle değiştirmedim, zira seramiğin nasıl bir yüksek performans gösterdiğini şahsen merak ediyorum) malzemeler kullanılıyor.

Ürünün klavyesi, seramik veya safir kristalden yapılmış V şeklindeki tuşlardan oluşuyor. Her bir Constellation Quest Pink telefonu tek bir teknisyen yapıp imzalıyor.

Telefonun kişiselleştirilen ana ekranında yanlızca kullanıcının belirleyeceği, e-posta uyarıları, takvime işlenmiş randevular ve tercih edilen haber akışı gibi önemli simgeler yer alıyor.

Ayrıca, telefonun özellikleri arasında Vertu’nun tasarım imzası olan, kullanıcının bulunduğu yere göre otomatik olarak kendisini ayarlayan analog saat de yer alıyor.