Mobil 17 EYLÜL 2008 / 11:30

Londralıların takside unutmadıkları kalmamış

Londra taksilerinin arka koltuklarında unutulan mobil cihazlardaki önemli veriler şirketleri güvenlik önlemleri almaya itiyor.

Londra taksilerinin arka koltuklarında unutulan mobil cihazlardaki önemli veriler şirketleri güvenlik önlemleri almaya itiyor.


İngiltere'de Credant Technologies şirketinin yaptığı bir araştırmaya göre, Londra taksilerinin arka koltuklarında son altı ayda 60 binden fazla taşınabilir cihaz unutulmuş. globalsecuritymag.com sitesinde yer alan habere göre, bu tür unutkanlıklarda güvenliği artırmak amacıyla Londra'daki taksileri mercek altına alan ve inceleyen Credant Technologies, sonuçlara göre cihazlara şifreleme gibi güvenlik önlemleri almayı planlıyor. PDA ve benzeri cihazların 10 bin Word belgesi, 11 bin resim, 500 bin kişi bilgisi veya 1 milyon 100 bin e-posta saklayabildiğine dikkat çeken Credant, bunların bilgi hırsızlığı için çok kolay hedefler olduğuna dikkat çekiyor. Araştırma taksilerin arka koltuklarında takma dişten pompalı tüfeğe, televizyondan iç çamaşırına kadar birçok şey unutulduğunu da ortaya koydu. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun