Mobil 06 EYLÜL 2012 / 16:27

LG Optimus G'yi Kore'de piyasaya sürdü

LG Optimus G'yi piyasaya sürdü

LG, Snapdragon S4 Pro dört çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefonu Optimus G’yi pazara sunduğunu açıkladı.Snapdragon S4 Pro işlemciye sahip ilk ticari ve küresel telefon olma özelliğini taşıyan cihaz, bu sayede kullanıcılarına çok daha yüksek bir performans ve uzun pil ömrü vadediyor. WXGA True yüksek çözünürlüklü, 1280x768 pikselli, 4.7 inç ekrana sahip cihaz, LG Innotek and LG Display tarafından geliştirilen "G2 Touch Hybrid" ekrana sahip.

Yeni ve inovatif bir tasarım anlayışını hayata geçiren şirket, telefonun arka kapağında bulunan camla modern bir görünüm sağlarken, ince tasarımıyla ergonomik bir tutuş vadediyor.

Konuyla ilgili konuşan LG Electronics Mobil İletişim Bölümü Başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, Optimus G ile kullanıcıların verimli bir telefon deneyimi yaşayacaklarını iddia etti. Cihazın sadece bir akıllı telefon olmadığını belirten Park, cihazın kullanıcılara çok amaçlı bir kullanım sunacağını ifade etti.

LG Optimus G ilk olarak Eylül’de Kore’de satışa sunulduktan sonra diğer ülkelerde de teknoloji marketlerdeki yerini alacak.