Mobil 11 AĞUSTOS 2011 / 17:16

LG Optimus’lar çoğalıyor

Mobil cihaz satışlarında son beş çeyrekte de zarar açıklayan LG, Optimus akıllı telefon serisini, Optimus Pro ve Optimus Net ile genişletiyor.Android işletim sisteminin yanında Windows için de telefonlar üretmek konusunda anlaşan LG, Optimus serisini genişletiyor. Pro ve Net isimli yeni modeller akıllara ilk bakışta daha “uygun fiyatlı akıllı telefon” gibi görünüyor. Ancak ürünlerin fiyat bilgileri henüz elimize ulaşmadı.

Google’ın Android mobil işletim sisteminin “Gingerbread” olarak bilinen 2.3 sürümüne sahip cihazları yakından tanıyalım.

Hem klavyeli hem de dokunmatik ekranlı

[caption id="attachment_32511" align="alignright" width="206" caption="LG Optimus Pro"][/caption]

QWERTY klavyeye sahip LG Optimus Pro'da 2.8inç’lik dokunmatik ekran bulunuyor. Cihazın e-posta ve ajanda için ayrılmış özel tuşları yer alıyor. Bu model için beyaz, siyah ve titanyum grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunuluyor.

Sosyal telefon: Optimus Net

LG Social+ özellikli Optimus Net, en yaygın sosyal paylaşım portallerinden çoğunu ana ekran üzerindeki widget ile bir araya getiriyor. Kullanıcılar tek bir tuşa tıklayarak, Facebook ve Twitter’daki durumlarını güncellemeden, aynı ekran üzerinde arkadaşlarının sosyal medya haberlerini okumaya kadar birçok işi aynı anda yapabiliyor. Cihazla bütünleştirilmiş sosyal yazılım parçası, tek tuşa tıklayarak ana ekran üzerinden birden fazla sosyal medya hesabında fotoğraf paylaşmaya olanak tanıyor.

Avrupa pazarına sunulacak LG Optimus Net, bazı bölgelerde, mobil ödemeye olanak tanıyacak şekilde Yakın Saha İletişimi (NFC) özelliğine sahip olacak. Cihazın Kuzey Amerika’daki sürümü QWERTY klavye içerirken Brezilya, Çin, Asya ve BDT bölgesinde ise, Optimus Net çift SIM kartla uyumlu çalışacak. LG Optimus Net siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği ile sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun