Mobil 09 EYLÜL 2011 / 09:59

LG işten çıkarmaları yalanladı

Güney Kore şirketi, son dönemde sıkıntı yaşadığı mobil telefon bölümünde çalışanların yüzde 30’uyla yolların ayrılmayacağını açıkladı.Cuma günü medyaya LG ile ilgili iddialar yansımıştı. Kore’de yayınlanan günlük ekonomi gazetesinde işten çıkarmalar yaşanacağı, bu çıkarmaların mobil pazarlama ve kaynak satın alma bölümlerinden yapılacağı aktarılmıştı. Ayrıca bazı kârsız bölümlerin de kapatılacağı söyleniyordu.

LG bu iddiaları reddeden bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, “Biz her zaman mobil işimizin performansını artırmak için yeni fırsatlar deniyoruz ancak herhangi bir işten atma kararı alınmamıştır” denildi.

Dünyanın en büyük üçüncü mobil cihaz üreticisi olan LG son 5 çeyrekte de mobil telefon satışlarında zarar etti. Özellikle artan rekabetin şirketi zor duruma düşürdüğü biliniyor.
ETİKETLER : LG LG mobile
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun