Mobil 09 AĞUSTOS 2012 / 15:38

Lg dört çekirdekli telefonunu satışa sundu

LG, dört çekirdekli yeni akıllı telefonu Optimus 4X HD'i  Türkiye’de kullanıcıların beğenisine sundu.

Dört çekirdekli mobil işlemci Tegra 3’e sahip olan telefon, maksimum güce ihtiyaç olduğunda 4 çekirdeği de çalıştırıyor, uyku modu gibi düşük güç yeterli olduğunda ürün tek çekirdekle çalışıyor. Bunun yanı sıra yazılım güncellemesiyle kullanıcılar enerji ve performans tasarrufu elde etmek için Tegra 3’ün çekirdeklerinden birini doğrudan kapatabiliyor. Cihazda bulunan  4,7 inçlik ekran, 1280x720 çözünürlüğüyle kaliteli bir görüntü kalitesi sunarken, 16:9 oranıyla daha fazla içeriğin görüntülenmesine olanak sağlıyor.

Cihaz, içinde QuickMemo’yu da barındıran yeni uygulama Optimus U.I 3.0'le birlikte geliyor. QuickMemo kullanıcılara başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan herhangi bir ekrandan hatırlatıcı ve not kaydetme olanağı sunuyor. Telefon, resim geliştirme, Fingertip Seek ve Live Zooming gibi video oynatma programlarını geliştirmek amacıyla fonksiyonları birleştiren Media Plex uygulamasına sahip. Media Plex kullanıcı deklanşöre yeniden basmadan hemen önce çekilen fotoğraflar içinden en iyisini seçip kaydeden Time Catch Shot özelliğini de barındırıyor.

Konuyla ilgili konuşan LG Electronics ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, farklılaştırılmış kullanıcı tecrübeleri ve özellikleriyle diğer ürünlerden ayrıldığını ifade etti. Park, yeni telefonla rekabeti kızıştırmayı amaçladıklarının altını çizdi.

Optimus 4X HD, 1699 lira fiyatla raflardaki yerini aldı.