Mobil 22 AĞUSTOS 2011 / 15:35

LG’nin aşırı ince telefonu Optimus Sol Eylül’de Avrupa’ya geliyor

Yapılan açıklamaya göre, şirketin son Android telefonu sadece 9.8 milimetre kalınlığında.Android’e telefon üreten Güney Koreli şirket LG, yeni Android’li Optimus’unu pazara sunmaya hazırlanıyor. Optimus serisine katılacak olan LG E730 (Optimus Sol), serinin diğer üyelerine göre daha uygun fiyatıyla öne çıkıyor.

Optimus Sol, 1 GHz çift çekirdekli işlemci, 512 megabayt RAM, 5 megapiksel kamera ve en güneşli ortamlarda bile görülebilen 3.8 inç Ultra AMOLED ekran barındırıyor. Belki de bu telefonun en büyük özelliği 9.8 milimetre olması. Ayrıca telefonda kullanılan enerji yönetim sistemi sayesinde pil ömründe yüzde 30’luk avantaj sağlandığı belirtiliyor.

Android 2.3 ve HSDPA desteği ile gelen telefonda NFC desteğinin bir başka modelde yer alacak. Avrupa’da Eylül ayının ortasında piyasaya çıkacak olan Optimus Sol’un 299 avrodan satışa sunulması bekleniyor. Türkiye için çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz bilgi verilmedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun