Mobil 07 MAYIS 2012 / 14:51

Lenovo mobil inovasyona 800 milyon dolar yatırıyor

Lenovo yüzünü mobil inovasyona çevirdi

Dev şirket, Çin’de açacağı Ar-Ge merkeziyle akıllı telefon, tablet ve diğer cihazların geliştirilmesi için çalışacak. Lenovo taşınabilir cihaz pazarındaki payını özellikle yurt dışında artırmayı hedefliyor.IBM’in kişisel bilgisayar bölümünü satın alarak bu alanda önemli bir oyuncu konumuna gelen Lenovo, tablet bilgisayar konusunda beklediği başarıyı yakalayamadı. Şirket, Çin’de açacağı merkezde taşınabilir cihaz konusunda kendisini geliştirmeyi hedefliyor.

Şirketin Wuhan’daki 800 milyon dolarlık yatırımının 2013 Ekim’inde operasyona başlaması bekleniyor. Şirket binlerce Ar-Ge ve yönetim elemanına iş imkanı sunacağını açıklarken, yaklaşık 10 binin üzerinde iş fırsatının önümüzdeki yıllarda yaratılmasına zemin hazırlanıyor.

Lenovo Başkan ve CEO’su Yang Yuanqing, “Bilgisayar ötesi alana doğru agresif hareketimiz sürüyor. Akıllı telefon, tablet ve diğer internet bağlantılı cihazlar hızla gelişiyor. Bu alanda oldukça fazla inovasyon fırsatı görüyoruz” şekilde konuştu.

Lenovo Çin pazarında telefonda üçüncü, tablette ise ikinci olmasına rağmen ülke dışında benzer başarıyı gösteremiyor. Lenovo, Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone için akıllı telefonlar geliştiriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun