Mobil 05 TEMMUZ 2012 / 14:00

Lenovo Microsoft’tan daha fazla kişiselleştirme istedi

Windows Phone platformu için donanım üreteceğini açıklayan şirket, Nokia benzeri bir model için Microsoft’un kapısını çaldı.Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone için Nokia, Samsung, HTC ve Huawei ilk üreticiler olduğunu açıklamıştı. Lenovo da Windows Phone 8 telefonu piyasaya süreceğini duyurdu.

Çin piyasasında Microsoft’un etkili olabilemesi için önem taşıyan anlaşmanın genişletilmesi için Lenovo talepte bulundu. WPDang’in haberine göre, Lenovo sıradan bir Windows Phone satıcısı olmak istemiyor.

Haberde verilen bilgilere göre, Lenovo, Windows Phone 8 arayüzünün kişileştirilmesinde daha fazla özgürlük alabilmek için Ar-Ge ekibini Microsoft ile görüşmeye gönderdi.

Bu seviyede bir değişim için şu anda sadece Nokia’nın izni bulunuyor. Lenovo’nun hamlesiyle işbirliğinin farklı bir boyut kazanması bekleniyor.

Benzer bir teklif daha önce HTC tarafından Microsoft’a iletilmiş ancak kabul görmemişti. HTC, Android tabanlı ürünlerinde de kişiselleştirmeye giderek, kullanıcılarına diğer telefonlardan oldukça farklı bir görüntü sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun