Mobil 12 KASIM 2012 / 14:50

LastOda'yla son dakika otel arama stresi sona eriyor

LastOda'yla son dakika otel arama stresi sona eriyor

Mobil otel odası satış platformu “LastOda” hizmete girerken, Türkiye’de ilk kez akıllı telefonlar üzerinden son dakika otel odası satış hizmeti verilmeye başladı. LastOda, 128 Bit SSL sertifikasıyla, son kullanıcıya sisteme kayıtlı otellerden indirimli çift kişilik oda satın alma imkanı sağlıyor. Halen İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılan LastOda çok yakında Android işletim sistemiyle çalışan cihazlarda da kullanılmaya başlayacak. LastOda’nın kullanıcı dostu basit kullanımlı arayüzü, 12 milyonu aşkın akıllı telefon kullanıcısına otel odalarını mobil iletişimin hızıyla ve cazip fiyatlarla oda satın alabilme imkanı sunacak.

İstanbul ve Bursa’dan sonra İzmir’de de faaliyete geçen uygulama, üç bölgede 6 bine yakın kullanıcıya sahip. Kullanıcılarına her gün öğlen saat 12:00 ile gece 01:00 arasında çift kişilik oda garantisiyle seçtikleri otele check-in edebilme kolaylığı sunan site, seçilen otellerde o tarihte uygun olan çift kişilik oda rezervasyonu çok hızlı ve ekonomik olarak gerçekleştirilmiş oluyor.

Konuyla ilgili konuşan LastOda’nın Kurucusu Burak Balkaya, Türkiye’de seyahat alanında gördükleri bir eksiği tamamlamak için yola çıktıklarını ve sık seyahat eden kişilerin son dakika konaklama ihtiyaçlarına odaklandıklarının altını çizdi. Balkaya bu ihtiyaca yönelik olarak az sayıda, nitelikli oteli, mobil cihaz sahiplerine ekonomik fiyatlarla sunarak, otellerini hızlıca seçebilmelerine ve odalarını tutabilmelerine imkân sağladıklarını ifade etti.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. Uygulama, Apple cihazlar için bu adres üzerinden indirilebilirken, Android cihazlar için yakın bir tarihte kullanıma sunulacak.