Mobil 08 ŞUBAT 2011 / 11:40

Last.fm'in mobil radyo hizmeti bundan böyle ücretli olacak

Mobil tarafta da hizmet veren online müzik platformu Last.fm gelecek haftadan itibaren mobil kullanıcılarından üyelik ücreti almaya başlayacak.

Online müzik sitesi Last.fm başlattığı mobil radyo hizmeti için yeni planlar peşinde. Bugüne dek mobil üyelerinden ücret almayan bunun yerine şarkı aralarında reklam alarak gelir elde eden Last.fm, bundan böyle bu uygulamaya son verecek.Online üzerinden ücretsiz dinlenmeye devam edecek Last.fm mobil tarafta reklam almadan kesintisiz müzik hizmetini ücretli sunacak. Bu kararın mantıklı olduğunu dile getiren yetkililer, mobil iş modelinden ancak bu şekilde fayda sağlayacaklarını söylüyor.Gelecek hafta Salı gününden itibaren başlayacak ücretli mobil üyelik sistemine göre Last.fm’in mobil kullanıcıları ayda 3 pound ödeyerek kişiselleştirilmiş radyo istasyonları dinlemeye başlayacak. Yeni uygulamayla doğrudan Spotify gibi platformlarla rekabete giren Last.fm’in online tarafta tüm servisleri ücretsiz olmaya devam edecek.Ancak uygulamanın ücretli olmasına karşı çıkan kullanıcılar da var. Reklam dinlemeye razı ama ücret ödemeye yanaşmayan kullanıcıların tepkisi alınan kararın mantıksız olduğu yönünde.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun