Mobil 11 HAZİRAN 2012 / 16:38

Lamborghini de mobil cihaz pazarına giriyor

Lamborghini de mobil cihaz pazarına giriyor

Akıllı telefon ve tablet piyasasının giderek çeşitlenmesiyle birlikte, lüks tasarımlı modeller de piyasadaki yerini almaya başladı. Bunun en son örneği olan Lamborghini de cep telefonu, akıllı telefon ve tabletiyle piyasaya girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde bir diğer otomobil üreticisi olan Porsche’nin BlackBerry ortaklığıyla telefon piyasasına girmesinin ardından, İtalyan otomobil üreticisi olan Lamborghini de piyasaya adımı attı.

İlk etapta iki adet altın kaplama cep telefonu, tablet ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunu piyasaya sürecek olan şirket, girişini Rusya’dan yapmaya hazırlanıyor.

Tablet ve akıllı telefonlarında Android 2.3 işletim sistemi kullanacak olan üretici, bu ürünlerinde de otomobillerinde olduğu gibi ince ve köşeli tasarımlar kullanmış.TL7OO adındaki akıllı telefon, 3,7 inç boyutlarında dokunmatik kristal bir ekrana sahip. 4 GB hafızaya sahip telefon, kullanıcılarına 5 megapiksellik arka ve VGA ön olmak üzere iki adet kamera sunuyor. Telefonun arkasında kullanılan timsah derisiyse dikkat çekici bir detay olarak göze çarpıyor.

L2800 adlı tablete değinirsek, aynı iPad’te de olduğunu gibi 9.7 inç 1027x768 çözünürlüğe sahip dokunmatik ekrana sahip. Bunun yanı sıra 1.2GHz Qualcomm işlemci, 512MB RAM ve 4GB dahili hafıza kullanılan cihaza Android 4.0 güncellemesi de gelecek.

TL688 Spyder ve TL820 Spyder 2 olmak üzere 2 adet cep telefonunu da kullanıma sunmaya hazırlanan Lamborghini, her iki modelde de içerikten çok tasarıma önem vermiş. Altın ve deri malzemeler kullanılarak tasarlanan cihazların Rus pazarında iyi bir satış rakamı yakalaması hedefleniyor.

Ağustos ayında satışa sunulması beklenen ürünlerden TL688 Spyder 2175 dolar, TL820 Spyder 2 2500 dolar, L2800 adlı tablet 2300 dolar ve TL700 adlı akıllı telefon da 2750 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak.

Ürünlerin Rusya pazarına girmesinin sebebi, Ruslar’ın genel olarak gösterişli ve cafcaflı ürünlere çok ilgi göstermesi ve para vermekten çekinmemesi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun