Mobil 24 KASIM 2008 / 08:49

Lamborghini’nin Beyaz Örümceği görüntüsüyle zehirleyecek

Gallardo LP560-4 Spyder Lamborghini stilini bir üst seviyeye taşıyor.

Gallardo LP560-4 Spyder Lamborghini stilini bir üst seviyeye taşıyor.


Lamborghini Gallardo LP560-4 Spyder, Gallardo LP560-4 ‘a dayanan ve aynı 5.2 litre V10 motorla çalışan, 552 beygirgücüne sahip yeni, çarpıcı bir model. Hidrolik ile çalıştırılan üst bölüm 20 saniyeden kısa bir sürede açılıyor ve kapanıyor. Tamamen yeni bir şasi, dört tekerden sürüş özelliği ile her zamankinden daha güçlü bir motor ile yapılandırılmış yeni model, atalarının performansına meydan okuyor. İnovatif, güçlü ve zarif tasarımı LP 560-4 Spyder’ı, klasik Lamborghini stilinden bir üst seviyeye taşıyor.


LP 560-4 Spyder’ın 0-100 km/saat hızlanması  4.0 saniye, 0-200 km/saat hızlanması ise sadece 13,1 saniye alıyor. 324 km/s kadar hıza ulaşabilen otomobil, yüksek performansına karşın yüzde 18 daha düşük yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonu ile geliyor. Ufficio Tecnico Lamborghini teknik departmanında çalışan mühendisler otomobilin yüksek hızda  çekiş, tutuş ve denge performansını güçlendirmiş. Yeniden tasarlanan dört çekerli sürüş transmisyonu, yeni süspansiyon ve optimize aerodinamikler ve azaltılmış ağırlık aracın genel gelişimini destekliyor. Uzun mesafelerde ve şehir içi sürüşlerde ideal olması için otomobil egzos ve ses siteminde değişiklikler yapılmış.


Aracın dört çekerliğini vurgulamak amacıyla Automobili Lamborghini Kış Akademisi'nde Lamborghini sahiplerine ve potansiyel müşterilerine buzda sürüş eğitimleri bile veriliyor. Bu ayrıcalığı tadabileceklerin bilgisine... Aracın fotoğraflarına bakıp benim gibi umutsuz ve derin bir nefes çekenlerinse vah haline…

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun