Mobil 10 KASIM 2010 / 11:21

Kuzey Kıbrıslı bilişim şirketlerinin ufku genişledi

HP Networking Grubu'nun desteğiyle Kuzey Kıbrıslı bilişim şirketleri veri merkezi konusunda bilinçlendirildi.

HP Networking Grubu'nun desteğiyle Kuzey Kıbrıslı bilişim şirketleri veri merkezi konusunda bilinçlendirildi.


HP Networking Grubu, 5 Kasım tarihinde Kuzey Kıbrıslı bilişim şirketlerini veri merkezi altyapısı konusunda bilinçlendirmek üzere iş ortağı YEBA Teknoloji ile birlikte Kuzey Kıbrıs’ta bir seminer düzenledi.

Açılış konuşmasını HP Networking Ülke Müdürü Sami Arbak'ın yaptığı “Teknolojide Ufkunuzu Geliştiriyoruz” başlıklı seminerde veri merkezi teknolojileri ve buna bağlı bileşenler, sistem odalarının iyileştirilmesi, veri merkezi yönetimi, veri merkezi altyapısında nelerin göz ardı edilemeyeceği, veri merkezlerine yönelik yeni ürünler ve veri merkezlerinin güvenliğine dair pek çok sunum gerçekleştirildi.

HP bünyesindeki Tipping Point, AMP, H3C, ALP Enerji, Exagate gibi şirketler Kuzey Kıbrıslı üreticilere veri merkezleri konusunda tavsiyelerde bulunup kendilerini ve ürünlerini tanıtma fırsatı yakaladı.

Bunların dışında seminerde Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi Direktörü Ali Erdinç Köroğlu ve Kıbrıs Türk Bilgisayar Mühendisleri Oda Başkanı Bora Tüccaroğlu’nun verdiği bilgiler dikkat çekiciydi. Bora Tüccaroğlu, Kuzey Kıbrıs bilişim sektörünün önünü açacak gelişmelerden bahsederken, Ali Erdinç Köroğlu ise önümüzdeki bahar döneminde üniversitede açılacak olan Network Akademi hakkında bilgi verdi.

Haberin detaylarını BThaber'in yayınlanacak olan 796. sayısında bulabilirsiniz.