Mobil 03 ARALIK 2012 / 12:20

Kullanıcılar telefonlarını artık internete girmek için kullanıyor

Telefonlar artık internete girmek için kullanılıyor

Cep telefonları teknolojiyle birlikte yerini akıllı telefonlara bırakmaya başlarken, kullanıcıların kullanım alışkanlıkları da aynı doğrultuda değişmeye başladı. PEW araştırma şirketinin Amerika’da yaptığı araştırmaya göre, araştırmaya katılanların yüzde 56’sı telefonlarını konuşmaktan ziyade internete girmek için kullanıyorlar. Yine aynı araştırmadan sonuçlara göre, kullanıcılar yüzde 82’si telefonlarını fotoğraf çekmek için kullanıyor.Araştırmadan çıkan bir diğer sonuç ise, artan internet kullanımına paralel olarak, son 5 sene içerisinde telefon üzerinden e-posta trafiğinin 2,5 kat artarak yüzde 50’ye ulaşması oldu. Yine son 5 sene içerisinde kısa mesaj kullanımı yüzde 58’den yüzde 80’e ulaşırken, telefon üzerinden banka hesabını kontrol eden kullanıcıların oranı ise 1 yıl içerisinde yüzde 11 artarak yüzde 29’a ulaştı.

Teknolojinin cihazların fonksiyonlarını artırmaya devam edeceğini düşünürsek, bu oranların ve alışkanlıkların değişmeye devam edeceğini söyleyebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun