Mobil 10 MART 2012 / 16:03

Kulaklarınızı dört açın

Nokia kulağınızın pasını silmeye geliyor

Tasarım ödüllü Nokia J kulaklıklar kullanım kolaylığı ve konforuyla kulakları fethetmeye geliyor. Nokia’nın yeni ve iddialı aksesuarlarından Nokia J, tasarımı ve kolay kullanım özellikleriyle raflardaki yerini alıyor. Bluetooth teknolojisine sahip tüm cihazlarla kolayca eşleşerek kullanıma hazır hale gelen cihaz konforuyla müzik severlerin ilgisini çekecek ürünlerden biri.

Birkaç tuş hamlesiyle anında kullanıma hazır hale gelen Nokia J, yuvasından çıkardığınızda otomatik olarak açılıyor ve bağlantıya geçiyor. Kullanım kolaylığı açısından bütün telefonlara uyumlu tasarlanan Nokia J, 5 saate kadar konuşma süresiyle aralıksız sohbete olanak tanırken bekleme süresi yuvasında durduğu sürece üç ay.

Nokia J, gürültü izolasyonlu kulak içi tasarımıyla üst düzey bir ses kalitesi vaat ediyor. Ortamın gürültü seviyesine göre otomatik ayarlanan ses seviyesi ve Dijital Sinyal İşlemci (DSP) gürültü giderici teknolojisiyle Nokia J, net telefon görüşmeleri yapmayı sağlıyor.

Bluetooth ile eşleşme, batarya ve bağlantı durumunu haber veren sesli uyarı sistemi, kullanıcıların yarı yolda kalması riskini azaltıyor. Aynı anda iki cihaza birden bağlanabilen kulaklık, ortamdaki ses seviyesine uyum sağlayan otomatik ses seviyesi kontrolünü de içeriyor. Nokia J’nin tavsiye edilen perakende satış fiyatı yaklaşık 250 TL.

Ürünün bir de çıkış hikayesi varmış. Onu da buradan izleyebilirsiniz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JjtCofYH2EI[/youtube]
YORUMLAR
Evren Gülyaşar 11 MART 2012 / 23:47 0 0
Finansal olarak batma durumu söz konusu değil. Son dönemde telefon pazarındaki yerini kaybetmeye başladığı, Vertuu markasını elinden çıkardığı doğru. Konuyla ilgili Nokia Türkiye Genel Müdürü ile gerçekleştirdiğimiz sohbeti http://www.btnet.com.tr/27703-nokia-turkiyede-neler-yapiyor-neler-yapacak.html adresinden okumanız daha açıklayıcı olabilir.
ercan 10 MART 2012 / 20:30 0 0
nokia bir arada batıyordu... ne oldu el mı değiştirdi acaba? bilen varmı?